Меню Закрити

25 років багато сенсорної технології рентгенівської візуалізації, яку розробили українські вчені

У 1997 році група українських вчених та інженерів розробила оригінальну багато сенсорну технологію рентгенівської візуалізації, яка у світі відома як Photo-diode Sensors Array with optical coupling (PSA – Матриця фотодіодних сенсорів з оптичним зв’язком). На замовлення американської компанії Continental в Україні було виготовлено тестовий 99-сенсорний детектор із полем огляду 430×430 мм і просторовою роздільною здатністю 7,0 пар ліній на міліметр. У 1997 році цей детектор був представлений на виставці RSNA в Чикаго, а пізніше встановлений в приватному медичному центрі Нью-Джерсі (США).

Основною перевагою розробленої в Україні багато сенсорної технології є можливість створювати оптимальні за співвідношенням «ціна/якість» детектори, призначені для вирішення різних діагностичних задач, з різними розмірами робочого поля, просторового розрізнення, чутливості і, відповідно, ціни. У1998-2006 роках в Україні за допомогою вітчизняних цифрових детекторів «АЛЬФА» на цифрову технологію було переведено понад 600 одиниць рентгенодіагностичного обладнання, в т.ч. флюорографів, рентгенівських апаратів для рентгенографії та рентгеноскопії і мамографів. Понад 2000 рентгенологів та рентген-лаборантів з усіх регіонів України пройшли тижневі курси навчання роботі на цифровому рентгенівському обладнанні, які було організовано Центром рентгенівських технологій Асоціації радіологів України. Все це дало потужний поштовх для розвитку цифрової рентгенодіагностики в Україні.

https://www.teleoptic-ltd.com/2022/06/12/25-rokiv-bagato-sensornoyi-tehnologiyi-rentgenivskoyi-vizualizacziyi-yaku-rozrobyly-ukrayinski-vcheni/

Читайте також

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x