Меню Закрити

Про роль рентгенографії органів грудної клітки у боротьбі з туберкульозом

Всесвітній симпозіум, організований Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та Міжнародним Товариством Радіології, підкреслив важливу роль рентгенографії органів грудної клітки у ранній діагностиці туберкульозу

Щорічно 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом, щоб підвищити обізнаність громадськості про постійний вплив туберкульозу та необхідність активізувати зусилля щодо припинення туберкульозу. За оцінками, лише за останні 20 років глобальні зусилля у сфері протидії туберкульозу врятували понад 60 мільйонів життів. Однак цього недостатньо для досягнення цілей Стратегії ВООЗ щодо припинення туберкульозу на найближчі роки.

Незважаючи на пандемію Covid-19, не можна забувати, що туберкульоз залишається однією з найбільш смертоносних інфекційних хвороб у світі. Тема Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 2021 – “Годинник тикає” – має на меті нагадати світовим лідерам про те, що зусилля, спрямовані на припинення туберкульозу, повинні продовжуватись, незважаючи на проблеми, викликані коронавірусною хворобою.

 Для сприяння спробам знайти всіх людей, хворих на туберкульоз, цього року до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом Глобальна програма ВООЗ випускає оновлені рекомендації та вказівки щодо систематичного скринінгу на туберкульоз, включаючи нові рекомендації щодо використання туберкульозу.

 23 березня, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом Міжнародне Товариство Радіології (МТР-ISR) та Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ-WHO) провели онлайн Всесвітній симпозіум з систематичного скринінгу на туберкульоз та ролі рентгенографії органів грудної клітки (ОГК).

Основною думкою симпозіуму було те, що рентгенографія ОГК була, є та буде важливим елементом виявлення та діагностики туберкульозу.

Технологічні досягнення, а саме використання портативних цифрових рентгенографічних систем та штучного інтелекту, роблять її більш придатною для боротьби з туберкульозом, оскільки дозволяють зробити рентгенодіагностику більш доступною для населення, підвищити її точність, зменшити променеве навантаження на обстежуваних та собівартість профілактичних рентгенологічних досліджень.

Ознайомитися з матеріалами Всесвітнього симпозіуму можна за посиланням:

https://register.gotowebinar.com/register/4890204821927395855

Читайте також

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x