Меню Закрити

В Києві успішно пройшла Школа цифрових технологій

«Променева діагностика змін легень при Covid 19»

       13 березня у Києві пройшов перший плановий захід Всеукраїнської асоціації рентгенологів – Школа цифрових технологій  «Променева діагностика змін легень при Covid 19», в організації та проведенні якій Асоціації допомогли Центр рентгенівських технологій Асоціації радіологів України та Видавниче-інформаційний центр «Медицина України». Вже традиційно Школа проходила за підтримки групи компаній «Телеоптик». 

       Для участі у Школі зареєструвалися представники 12 регіонів країни. На жаль, із-за обмежень міжрегіональних перевезень не всі змогли приїхати в Київ, але організатори заходу потурбувалися про те, щоб всі зареєстровані учасники Школи мали можливість отримати її відеоматеріали.

        В теперішній час переважна більшість науково-практичних заходів проходить онлайн. І дуже добре, що фахівці мають можливість удосконалювати свої професійні знання не виходячи з дому. Проте живе спілкування з колегами має низку своїх переваг, серед яких, мабуть найголовнішою є те, що на опанування певним матеріалом спрямовується об’єднана енергія доповідачів та слухачів. А коли серед учасників заходу є спеціалісти з різних методів радіологічної візуалізації, а також клініцисти, то їх живе спілкування є додатковим каталізатором засвоєння нових знань. Ці переваги офлайн заходу, сподіваємося, відчули і учасники цієї Школи.   

       Перша доповідь на Школі була присвячена клініці та діагностиці хворих на Covid-19  в інтенсивній терапії, яку представив від групи авторів з 4-ої міської лікарні м. Києва  Лукіянчук В.А. Його презентація була змістовною та цікавою і визвала жваве обговорення учасниками Школи. Президент ВАР професор Шармазанова О.П. познайомила слухачів з
Міжнародними рекомендаціями стосовно променевої діагностики в умовах пандемії Covid-19, а представниця Української асоціації фахівців з ультразвукової діагностики Сафонова О.М. – з розробленим українськими спеціалістами протоколом ультразвукового дослідження  легень при Covid 19. На Школі були представлені доповіді з використання в діагностиці Covid-19 як комп’ютерної томографії (Холод Ю.А., Харків; Кметюк В.М., Івано-Франківськ), так і рентгенографії та томосинтезу (Міхаєлян К.Х., Харків; Суходольська О.І., Маріуполь, Косенко М.О., Київ; Уріна Л.К., Київ). Безпеці радіологічних досліджень при діагностиці Covid-19 та підвищення їх ефективності були присвячені доповіді Коваленка Ю.М. та Балашова С.В. (Київ). А на заключення Школи Шармазанова О.П. (Харків) розповіла її слухачам, опираючись на власні спостереження та матеріали Європейського конгресу радіологів ECR-2021, який пройшов на початку березня цього року,  про наслідки Covid-19 і про те, що зміни в легенях пацієнтів, які перехворіли на Covid-19, будуть ще довго спостерігатися при радіологічній візуалізації.

Цікавою була також дискусія при підведенні підсумків Школи стосовно коректності рентгенологічних заключень при діагностиці змін в легенях, обумовлених Covid-19.

Приємно також відмітити, що серед доповідачів Школи  було багато молоді. 

 Заключні виступи учасників Школи свідчали про те, що вона була корисною та успішною.

Організатори Школи подякували присутнім за участь у неї та запросили на наступні заплановані заходи Всеукраїнської асоціації рентгенологів у Тячеві та Кам’янець-Подільському. Школу завершено, але навчання продовжується, оскільки наступного тижня всі зареєстровані її учасники отримують відеоматеріали заходу та зможуть ще раз передивитися презентації, які їм сподобалися. 

Читайте також

4.3 3 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x