Меню Закрити

Процедура реєстрації використання рентгенівських діагностичних апаратів відповідає міжнародним нормативним документам з радіаційної безпеки

Чому доцільний перехід від ліцензування до реєстрації використання рентгенівських діагностичних апаратів

Однією з перешкод розвитку сучасної рентгенодіагностики в Україні є дозвільна процедура на її використання, що базується на нормативних документах, розроблених ще за часів Радянського Союзу, які не враховують розвиток технологій та не гармонізовані з міжнародними нормативними документами з питань радіаційної безпеки: 59-ою Директивою Євратому COUNCIL DIRECTIVE 2013/59/EURATOM of 5 December 2013 та Базовими Стандартами Безпеки (BSS) «Радіацйний захист та безпека джерел випромінювання: Міжнародні основні норми безпеки» (Відень, МАГАТЕ, 2014).

Сучасні цифрові рентгенівські апарати для рентгенографії є джерелами іонізуючого випромінювання менше однієї години на рік, що виключає отримання персоналом та населенням дози, яка перевищує 10.0 мкЗв на рік, внаслідок їх використання.

Це в 100 разів менше межі в 1.0 мЗв, яку встановлено для максимально допустимого річного рентгенівського опромінення населення.

Тобто ліцензування діяльності з використання рентгенівських діагностичних апаратів є порушенням ст.3 Закону України «Про ліцензування господарської діяльності» 2015р.

Використання рентгенівських діагностичних апаратів (РДА) задовольняє критеріям вилучення (звільнення від регулювання) Базових Стандартів Безпеки (BSS) «Радіаційний захист та безпека джерел випромінювання: Міжнародні основні норми безпеки».

Доцільно обмежитися її реєстрацією, тобто внесенням рентгенівських діагностичних апаратів до Державного реєстру джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ) після введення їх в експлуатацію. Застосування процедури реєстрації медичних генеруючих ДІВ, до яких відносятьРДА, передбачено ст.27 59-ої Директивою Євратому COUNCIL DIRECTIVE 2013/59/EURATOM of 5 December 2013.

Перехід до процедури реєстрації діяльності з використання рентгенівських діагностичних апаратів дозволить усунути порушення ст.3 Закону України «Про ліцензування господарської діяльності» 2015р. та сприятиме розвитку рентгенодіагностики.

Такий крок відповідатиме політиці керівництва країни на скорочення дозволів у господарській діяльності та гармонізації вітчизняної нормативної бази з європейською.

Читайте також

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x