Меню Закрити

2 листопада – пізнавальна субота

2 листопада в Києві Центр рентгенівських технологій АРУ (ЦРТ АРУ) разом з Видавниче-інформаційним центром «Медицина України» за підтримки Всеукраїнської асоціації рентгенологів (ВАР) у форматі «Пізнавальна субота» провели Школу цифрових технологій «Томосинтез – новий метод рентгенівської візуалізації».

Ідея такого заходу, метою якого було наблизити рентгенологів до практичного використання обладнання, виникла після проведення Центром рентгенівських технологій в рамках Школи медичної радіології для студентів, інтернів та молодих радіологів виїзних практичних занять в Івано-Франківську та Тячеві. Той захід отримав схвальні відгуки від всіх його учасників, тому керівництвом ВАР та ЦРТ АРУ було прийняте рішення про проведення подібних занять з невеликою групою учасників з можливістю участі в них не тільки молоді. І почати вирішили з томосинтезу, тому що, з одного боку, це новий метод рентгенівської візуалізації, про який ще недостатньо інформації, а з іншого боку, до кінця року в Києві та Київській області буде введено в експлуатацію 11 систем томосинтезу і тим, хто буде працювати на такому обладнанні, було б корисно знати про нього та його діагностичні можливості.

Попередньо планувалося залучити до участі у Школі до 10-15 учасників, але бажаючих виявилося трохи більше. Приїхали рентгенологи не тільки з Києва та області, але й з Рівного, Житомира та Дніпра. Перша частина занять проходила на базі київської клінічної бази ЦРТ – поліклініці дитячої клінічної лікарні №3, де встановлено телекерований стіл з режимом томосинтезу. Заняття відкрила президент ВАР професор Шармазанова О.П., яка розповіла про заходи Асоціації та висловила надію, що нова форма проведення Школи рентгенівських технологій сподобається її учасникам. Заступник керівника ЦРТ АРУ Коваленко Ю.М. познайомив слухачів з діяльністю Центру і прочитав лекцію на тему 

«Від цифрової скринінгової рентгенографії до томосинтезу», після чого експерт ЦРТ АРУ Уріна Л.К. познайомила учасників заходу з досвід клінічного використання рентгенодіагностичного комплексу з режимом томосинтезу  та розглянула цікавих клінічних випадків, які продемонстрували переваги та корисність нового методу рентгенівської візуалізації. Перша частина занять завершилася майстер-класами, проведеними експертами Центру Балашовим С.В. та Уріною Л.К., під час яких учасники Школи познайомилися з методикою проведення томосинтезу та особливістю аналізу отриманої діагностичної інформації. 

Друга частина занять проходила на учбовій базі ЦРТ АРУ у с. Підгірці Київської області, де спочатку керівник Центру академік Академії наук вищої освіти професор Мірошниченко С.І. показав слухачам різні рентгенівські системи з режимами томосинтезу та конусно-променевої томографії та пояснив відмінності цих режимів, а після цього докладно розповів про технологію томосинтезу, його переваги, обмеження та артефакти, що виникають при його виконанні.

Проведене в кінці занять анкетування їх учасників показало, що захід їм сподобався. І було висловлено побажання проводити подібні заходи не тільки в Києві а й в регіонах.

Ми вдячні всім, хто знайшов час взяти участь у Пізнавальній суботі, і сподіваємося на подальшу співпрацю!

З повагою та найкращими побажаннями,

Центр рентгенівських технологій АРУ  

Хочете більше знати про Школу цифрових технологій? Тоді заходьте на наш Telegram канал!

Читайте також

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x