Меню Закрити

Відкритий лист Центру рентгенівських технологій Асоціації радіологів України до небайдужих до свого народу керівників держави

Шановні добродії!

Радіологічне Товариств Північної Америки  (RSNA – Radiological Society of North America) розмістило інформацію про діагностику COVID-19 у Китаї. Зокрема, в них йдеться про таке: «У дослідженні понад 1000 пацієнтів, надрукованому в журналі «Радіологія» (видання радіологів Китаю – ред.), КТ грудної клітки перевершила результати лабораторних досліджень у діагностиці захворювання, викликаного коронавірусом. Дослідники з лікарні Тунцзі в Ухані прийшли до висновку, що КТ слід застосовувати у якості основного інструменту скринінгу COVID-19.

Дослідження показали, що діагностична ефективність КТ при COVID-19 склала 98%, а ефективність ОТ-ПЦР (лабораторної діагностики) – 71%.

За відсутності специфічних терапевтичних лік або вакцин для COVID-19 важливо виявляти зміни легень на ранній стадії захворювання та негайно ізолювати інфікованого пацієнта від здорової популяції.» 

Тобто без використання радіологічної візуалізації майже 30% хворих не буде своєчасно виявлено і вони будуть продовжувати заражати оточуючих! 

Більше інформації про рентгенологічну діагностику коронавірусної інфекції COVID-19 можна отримати на сайті Всеукраїнської асоціації рентгенологів                             

Недоліками обстеження на КТ є висока вартість обладнання, мала пропускна здатність, високе променеве навантаження на пацієнтів і відсутність КТ у приймальних відділеннях більшості лікарень. 

Альтернативним методом діагностики патології органів грудної клітки є цифрова лінійна томографія (томосинтез), яка виконується на звичайних цифрових рентгенодіагностичних комплексах, які мають цей режим. 

Діагностична чутливість томосинтезу суттєво перевищує рентгенографію і сягає 0,9 від чутливості КТ. Пропускна здатність рентгенодіагностичних систем з режимом томосинтезу у 3-4 рази вища, а вартість – у 3-5 разів менша в порівнянні з комп’ютерними томографами.

Центром рентгенівських технологій Асоціації радіологів України підготовлені пропозиції щодо адаптації рентгенологічної служби країни до роботи в умовах пандемії COVID-19, з якими можна ознайомитися за посиланням

В них виділено 2 основних напрями зосередження зусиль:

– забезпечення лікарень, куди поступають пацієнти з підозрою на коронавірусну інфекцію, рентгенодіагностичними комплексами з режимом цифрової лінійної томографії (томосинтезу). Таке обладнання виробляється в Україні і вітчизняні підприємства здатні протягом кількох місяців забезпечити ним значну кількість медичних закладів;

– забезпечення центрів первинної медико-санітарної допомоги легкими цифровими рентгенодіагностичними комплексами, що дозволить виконувати обстеження у місцях первинного звернення і зменшить перехресне зараження пацієнтів та персоналу.

 Таке обладнання не потребує рентгенівських кабінетів, безпечно для персоналу та пацієнтів, за умови дотримання інструкції з його використання.

– ефективність легких цифрових рентгенодіагностичних комплексів доведено також і досвідом їх використання в зоні ООС.

       Ці пропозиції розроблено з орієнтацією на можливості вітчизняних підприємств, які забезпечують поставку і монтаж обладнання своїми спеціалістами не залежно від епідеміологічної ситуації за кордоном.

 Висока якість цифрового обладнання для рентгенодіагностики українського виробництва підтверджується не тільки досвідом його експлуатації в лікувальних закладах нашої країни, воно експортується до країн ЄС, Південної Кореї та США.

Широке використання високоякісної рентгенодіагностики покращить своєчасне виявлення захворювань COVID-19 і врятує життя багатьох наших громадян!

Проте персонал відділень променевої діагностики має бути надійно захищений та забезпечений всіма необхідними засобами індивідуального захисту та засобами дезінфекції, як і всі, хто працює на першій лінії боротьби з COVID-19!

Завжди пам’ятаємо: збережемо спеціалістів – збережемо Україну!

Читайте також

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x