Меню Закрити

Для тих, хто хоче знати більше про актуальні питання радіаційної безпеки та дозиметрії, які цікавлять міжнародну радіологічну спільноту

Травневі вебінари Міжнародної Організації Медичних Фізиків (IOMP) з радіаційної безпеки та дозиметрії (англійською мовою)

Організатори: Джон Дамілакіс і Мадан Рехані.

Понеділок, 9 травня 2022 року, о 15:00 за київським часом; тривалість 1 год

Вебінар IOMP: Неракові ефекти, пов’язані з опроміненням від низьких до помірних доз радіації: що ми знаємо досі з епідеміологічних досліджень

Організатор: Джон Дамілакіс, IOMP

Модератор: Джон Дамілакіс, IOMP

Доповідачі: Марі-Оділя Берньє, доктор медичних наук, доктор філософії, працює науковим 

співробітником у відділі епідеміології Французького інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки (IRSN) з 2005 року.

 Софі Джейкоб, доктор філософії, є радіаційним епідеміологом в IRSN з грудня 2007 року. Вона спеціалізується на неракових ефектах іонізуючого випромінювання в контексті медичного опромінення.

Анотація:

        Використання іонізуючого випромінювання в медицині неухильно збільшується, що має очевидні переваги для здоров’я населення завдяки вдосконаленню діагностичних та лікувальних технологій, але це також викликає проблеми радіаційного захисту пацієнтів та медичних працівників.

        Існують накопичені дані епідеміологічних досліджень щодо підвищеного ризику деяких неракових ефектів після впливу іонізуючого випромінювання в низьких та помірних дозах, зокрема щодо захворювань кровообігу, помутніння кришталика або неврологічних ефектів, для прояву та клінічного прояву яких можуть знадобитися десятиліття. Але все ще існує невизначеність, пов’язана з ризиками пізніх неракових захворювань та наслідками радіаційного опромінення.

Цей вебінар надасть огляд останніх епідеміологічних результатів та поточних досліджень в епоху неракових захворювань, пов’язаних із впливом іонізуючого випромінювання, з особливим акцентом на медичне застосування радіації.

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_35YbwJ5iSyaEStGLGis_dA

Вівторок, 10 травня 2022 року, о 15:00 за київським часом; тривалість 1 год.

Вебінар IOMP: Проблеми в обчислюванні доз пацієнта

Організатори: Мадан Рехані та Педро Ваз

Модератор: Педро Ваз, д.т.н. з фізики, є дослідником-координатором у Інституті Superior 

                     Técnico Лісабонського університету 

Доповідачі: Чонсик Лі, доктор філософії; NCI (Національному інституті раку), NIH 

                     (Національний інститут здоров’я), США 

                     Мануель Бардієс, INSERM (Національний 

                     інститут здоров’я та медичних досліджень), Франція

Чонсік Лі, доктор філософії; NCI (Національний інститут раку), NIH, США

Тема презентації: Сучасний стан та проблеми в оцінці дози для органів пацієнтів, які проходять діагностичну радіологічну процедуру

Анотація

Діагностичні медичні джерела випромінювання мають значний внесок у ефективну дозу на душу населення у всьому світі. Хоча радіологічні процедури забезпечують безперечну користь для пацієнтів, все ще існує занепокоєння щодо потенційних ризиків від доз опромінення, особливо у дітей, які більш чутливі до радіації, ніж дорослі. Дослідники Національного інституту раку США розробляють методи та інструменти, включаючи дозиметричну систему Національного інституту раку для комп’ютерної томографії (NCICT), ядерної медицини (NCINM), а також рентгенографію та флюороскопію (NCIRF) для оцінки індивідуальних доз для органів. Інструменти активно використовуються для епідеміологічних та клінічних досліджень. Основні результати дослідження та проблеми, що залишилися, будуть представлені на цьому семінарі.

Мануель Бардієс, INSERM (Національний інститут здоров’я та медичних досліджень), Франція

Тема презентації: Клінічна дозиметрія в діагностиці та терапії: новітні розробки та нові перспективи

Анотація

Цільова та селективна внутрішня променева терапія сприяли розвитку клінічної внутрішньої дозиметрії. Останні розробки включають кращу оцінку поглинання активності в різних відділах тіла, точнішу фармакокінетику та визначення поглиненої дози. Крім того, зростає усвідомлення реальних проблем, як методологічних, так і технологічних, які викликає дозиметрія терапевтичної ядерної медицини. Тепер зрозуміло, що звичайні робочі процеси клінічної дозиметрії, розроблені для еталонної дозиметрії в діагностиці, не є актуальними в контексті терапії. Потрібна додаткова робота для кращого визначення відповідних дозиметричних індексів, які будуть ефективно сприяти оптимізації лікування. З позитивного боку, зростаючий розвиток та поширення клінічної дозиметрії, пов’язане з появою комерційного програмного забезпечення для планування лікування, сприяє як кількісному, так і якісному покращенню нашої професійної практики. Тепер настав час розробити систему забезпечення якості клінічної дозиметрії.

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_pVtW-st9Qba1pxnvbcWIPQ

Читайте також

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x