Вже понад 20 років в Україні триває перехід до цифрової технології візуалізації рентгенівських зображень, проте цей процес дуже затягнувся. Минулого року Державною інспекцією ядерного регулювання наведено дані, що понад 60% флюорографів в теперішній час плівкові, а відсоток аналогових рентгенодіагностичних комплексів ще більший.
На жаль, такі переваги цифрової візуалізації як підвищення ефективності рентгенодіагностики за рахунок покращення якості рентгенівських зображень, зменшення технологічного браку, променевого навантаження на пацієнтів та собівартості рентгенологічних досліджень, а також підвищення продуктивності роботи рентгенівських кабінетів, як бачимо, цікавлять небагатьох. Не дуже поки що стимулює до переходу на цифрову технологію та використання телерентгенології нестача персоналу у рентгенівських відділеннях, яка з кожним роком збільшується. Але в умовах розповсюдження небезпечних інфекцій перехід до цифрової рентгенодіагностики стає необхідним з точки зору інфекційної безпеки.
Використання цифрової технології візуалізації рентгенівських зображень дозволяє мінімізувати контакти персоналу з пацієнтами, а також виключити необхідність передавати останнім рентгенограми, за допомогою яких можуть переноситися й збудники небезпечних хворіб.
При проведенні рентгенологічних досліджень на цифрових рентгенодіагностичних комплексах рентгенолог вже за кілька секунд після вимкнення високої напруги має можливість аналізувати отриману діагностичну інформацію. При цьому пацієнту немає необхідності очікувати результат дослідження, який може бути надісланий йому за допомогою електронної пошти, а лікарю, який направив його на дослідження, – за допомогою електронної пошти або медичної інформаційної мережі. В умовах комп’ютерізації медичних закладів, це стає реальністю. Відповідно час перебування пацієнта у рентгенівському відділенні зменшується і, як результат, знижується ризик зараження як персоналу, так і інших пацієнтів.
Тобто в сучасних умовах, коли в нашій країні до епідемії туберкульозу додався ризик швидкого поширення коронавірусу COVID-19, перехід до цифрової технології візуалізації рентгенівських зображень стає нагальною потребою, оскільки дозволяє підвищити не тільки ефективність рентгенодіагностики, але й радіаційну та інфекційну безпеку у рентгенівських відділеннях.