Меню Закрити

Цифрові рентгенівські технології у Кам’янець-Подільському: двадцять років по тому

КП2023
КП2023-1
КП2023-2
КП2023-3
КП2023-4
КП2023-5
КП2023-6
2023-7
2023-8
2023-9
2023-10
2023-11
2023-12
2023-13
2023-14
2023-15
2023-16
2023-17
2023-18
2023-19
2023-20
2023-21
2023-22
2023-23
2023-24
2023-25
PlayPause
previous arrow
next arrow

19-20 травня 2023 року у Кам’янець-Подільському пройшла Школа цифрових технологій «Пацієнт орієнтована променева діагностика», присвячена 25-річчю Центру рентгенівських технологій та 20-й річниці проведення в Кам’янець-Подільському у травні 2003 року першого в Україні і, мабуть, в усій Східній Європі майстер-класу з використання цифрових технологій в рентгенології. 

     На початку 2003 року центр рентгенівських технологій перемістився до Кам’янець-Подільського, де на початку року спочатку флюорограф, а трохи пізніше рентгенодіагностичний комплекс на 2 робочі місця було переведено на цифрову технологію.

     Вперше в Україні в одному медичному закладі 2 одиниці рентгенівського обладнання було переведено на цифрову технологію, а автоматизовані робочі місця рентген-лаборантів та рентгенологів оцифрованого рентгенівського обладнання об’єднано в єдину інформаційну радіологічну мережу, що дозволяло рентгенологам аналізувати всі отримані цифрові рентгенівські зображення. Саме тому на початку 2003 року керівники Центру рентгенівських технологій Асоціації радіологів України (ЦРТ АРУ) та управління охорони здоров’я (УОЗ) Кам’янець-Подільського домовились про проведення у місті майстер-класу з цифрової рентгенодіагностики, участь в якому взяли не тільки рентгенологи, але й управлінці охорони здоров’я та представники місцевої влади із різних регіонів країни. 

     Проведений захід дав потужний поштовх для розвитку цифрової рентгенодіагностики в країні, зокрема Хмельницький став першим обласним центром в Україні, де в усіх міських поліклініках профілактичну плівкову флюорографію було замінено цифровою скринінговою рентгенографією, а Кам’янець-Подільський – місцем проведення багатьох заходів, організованих за участі Центру рентгенівських технологій АРУ та Всеукраїнської асоціації рентгенологів.

       У 2004 році у Кам’янець-Подільському пройшла конференція рентгенологів країни, на якій було прийняте рішення про створення Української асоціації спеціалістів з рентгенодіагностики, комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії (УАРКТМРТ), яку пізніше було перейменовано у Всеукраїнську асоціацію рентгенологів (ВАР).

      У 2006 році в місті було введено в експлуатацію один з перших в країні цифрових рентгенодіагностичних комплексів з цифровою рентгеноскопією.

      В 2007-2008 роках в Кам’янець-Подільському було проведено низку семінарів, майстер-класів як для рентгенологів, так і для місцевих клініцистів за участі рентгенологів, зокрема майстер-клас з використання цифрової рентгеноскопії.

      У 2010 році УАРКТМРТ провела у місті  конференцію «Роль рентгенодіагностики на сучасному етапі розвитку радіології» та перші курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології. А у 2021 році в Кам’янець-Подільському було проведено вже 26-і курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології ім. проф. М.І. Спузяка «Променева діагностика найчастіших захворювань».

      В останні роки місто продовжувало впроваджувати новітні технології в радіології. Зокрема, у 2022 році в місті введено в експлуатацію легкий цифровий рентгенодіагностичний комплекс, який є обладнанням для рентгенодіагностики за принципом POCXRAY (Point Of Care X-RAY).

     Цього року радіологи з різних регіонів України приїхали до Кам’янець-Подільського на Школу цифрових технологій «Пацієнт орієнтована променева діагностика»,  щоб познайомитися з новими аспектами використання цифрових рентгенівських та ультразвукових технологій у первинній променевій діагностиці. На відкриття Школи традиційно було запрошено чинне керівництво міста, а також колишніх секретаря міської ради, начальника міського управління охорони здоров’я та його заступників, за участі яких у 2003 році пройшов перший майстер-клас з цифрової рентгенодіагностики.

      Відкрив Школу мер Кам’янець-Подільського Посітко М.В. Перед учасниками також виступили колишні секретар міської ради Бабій С.В. та начальник управління охорони здоров’я Мостіпан О.В., які розповіли, як у 2003 році місту вдалося стати лідером у впровадженні цифрових рентгенівських технологій. Керівник ЦРТ АРУ професор Мірошниченко С.І. розповів слухачам про розвиток цифрових рентгенівських технологій в Україні, які за 25 років пройшли шлях від цифрової скринінгової рентгенографії до томосинтезу та конусно-променевої томографії. На першому засіданні «Новітні технології в медицині та радіології» обговорювались питання впровадження новітніх технологій в клінічну практику, їх вплив на систему надання медичної допомоги та на вимоги до підготовки персоналу. Окремий блок презентацій був присвячений легким цифровим рентгенодіагностичним комплексам, які дозволяють використовувати рентгенодіагностику за принципом POCXRAY. Зокрема було розглянуто переваги їх використання у центрах первинної медико-санітарної допомоги та мобільними бригадах первинної променевої діагностики. Друге засідання «Клінічні аспекти первинної променевої                     діагностики» було присвячено мультипараметричній та мультимодальній первинній променевій діагностиці, а третє засідання «Клінічні аспекти використання цифрових рентгенівських технологій в клінічній практиці» – використанню цифрових технологій, зокрема томосинтезу, для диференційної діагностики окремих захворювань.

        Приємно відмітити, що всі доповіді було зроблено українською мовою, при чому два доповідача зробили свої презентації державною мовою вперше, а також те, що цього разу поруч з досвідченими викладачами була молодь, яка гідно виступила на Школі.

       При підведенні підсумків, крім традиційної подяки викладачам та учасникам Школи, організатори заходу окрему подяку висловили Кам’янець-Подільському за лідерство у впровадженні цифрових рентгенівських технологій, за гостинність та співпрацю. Було також озвучено надію на продовження співпраці і, як у відомому романі Дюма, на нову зустріч через 10 років.

Читайте також

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x