Меню Закрити

23 – 24 травня 2019 р. проходили та успішно завершилися «Весняні радіологічні заходи у Львові», участь в яких взяло понад 120 рентген-лаборантів та радіологів з 14 регіонів України.

ВЕСНЯНІ РАДІОЛОГІЧНІ ЗАХОДИ У ЛЬВОВІ

23 – 24 травня 2019 р. проходили та успішно завершилися «Весняні радіологічні заходи у Львові», участь в яких взяло понад 120 рентген-лаборантів та радіологів з 14 регіонів України. Приємно відміти, що до Львова приїхали представники Харківської, Донецької, Запорізької, Чернігівської та практично всіх західних областей.
Організаторами навчально-практичного заходу виступили Всеукраїнська асоціація рентгенологів, Харківська медична академія післядипломної освіти, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л Шупика та Українська асоціація рентген-лаборантів та радіологічних технологів за підтримки групи компаній «ТЕЛЕОПТИК» та ТВД «Київське виробниче об’єднання «МЕДАПАРАТУРА».
23 травня в рамках Заходів був проведений семінар для рентген-лаборантів та радіологічних технологів «Актуальні питання безпеки пацієнтів під час медичної візуалізації». За останні кілька років, в ході реалізації програм модернізації охорони здоров’я в Україні, в медичні заклади надходить певна кількість нової техніки для медичної візуалізації. Від простих рентгенівських і ультразвукових апаратів до найскладнішої томографічної техніки з унікальними діагностичними можливостями. Нашим спільним завданням є навчитися правильно використовувати ці великі потенційні можливості. Не менш важливо по-новому підійти та навчити наших рентген-лаборантів та радіологічних технологів законодавчим, організаційним та практичним аспектам цієї діяльності.
«Програмі Європейського Товариства Радіології EuroSafeUmaging і участі в ній АРУ», «Радіаційним ризикам в променевій діагностиці та основним шляхам їх зменшення» та «Впливу сучасних технологій на безпеку пацієнтів та персоналу при рентгенологічних дослідженнях» були присвячені виступи Юрія Коваленка (Київ).

Цілий напрямок питань для покращення роботи рентген-лаборантів від особливостей підготовки до питань спілкування між пацієнтом та співробітниками радіологічного відділення був представлений Володимиром Кметюком (Івано-Франківськ): «Особливості підготовки рентген-лаборантів та радіологічних технологів в сучасних умовах», «Роль рентген-лаборантів та радіологічних технологів в забезпеченні безпеки пацієнтів під час медичної візуалізації», «Особливості застосування контрастних речовин у променевій діагностиці», «Як забезпечити інфекційну безпеку в відділенні променевої діагностики», «Спілкування між пацієнтом та співробітниками радіологічного відділення». 
Практичні рекомендації щодо роботи рентген-лаборантів було викладено у презентаціях Миколи Косенко (Київ) «Особливості роботи рентген-лаборантів на рентгенодіагностичних системах з режимом томосинтезу» та Марії Дьолог (Тячів) «Основні укладки для проведення рентгенографічних досліджень» (Частини І та 2).
Не залишились без уваги і радіологічні технологи. 
Особливостям роботи та радіологічної безпеки при проведенні КТ досліджень були присвячені виступи Антона Носова (Київ): «Можливості зменшення променевого навантаження на пацієнта при комп’ютерній томографії», «Особливості проведення радіологічних досліджень дітям та сприйнятливим особам», «Як працюють технологи радіологічних відділень у США?». Жвавий інтерес у аудиторії визвало питання дій персоналу рентгенівського відділення, коли характер травм, виявлених при рентгенологічному обстеженні, не збігається з попереднім анамнезом, тобто ймовірне насильство над пацієнтом.
Про «Підготовку пацієнтів до магнітно-резонансної томографії та її виконання», а також «Особливості виконання магнітно-резонансної томографії при гострих станах пацієнта» розповів слухачам Олексій Омельченко (Київ).

24 травня 2019 р., у другий день «Весняних радіологічних заходів у Львові» відбулися XXII Курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології (БПОР) ім. проф. М.І. Спузяка. Тематика даних курсів Школи «Променева діагностика окремих захворювань у дітей та дорослих».

Школи БПОР – це український освітній проект, який існує з 2010 року, метою якого є розвиток променевої діагностики в регіонах нашої неосяжної України, залучення фахівців в галузі медичної візуалізації в швидко мінливий світ діагностичних зображень. Заняття на курсах школи БПОР переважно орієнтовані на лікарів-рентгенологів загальної ланки охорони здоров’я – фахівців, що працюють в міських поліклініках та лікарнях, центральних районних лікарнях, профільних диспансерах. Саме вони виявляються на передньому краї діагностики, з усім її різноманіттям, складністю і неповторністю. Саме на них покладається величезне навантаження і відповідальність за правильну і швидку первинну рентгенологічну діагностику.

Педагогічна рада Школи – провідні фахівці галузі, які формують програму навчання за запитами всіх областей, особисто беруть участь в кожному освітньому заході в рамках проекту, активно взаємодіють з аудиторією. Проведення Шкіл в регіонах дає змогу наблизитись до лікарів-рентгенологів з метою надати унікальну можливість для навчання, професійного спілкування, обміну накопиченим досвідом і передовими ідеями.

Програма навчання включає лекції від знаних спеціалістів, дискусії, майстер-класи та розбори клінічних випадків. Таке різноманіття форматів дозволяє учасникам закріпити отримані знання, освоїти нові практичні навички, а також зрозуміти, як впровадити актуальну інформацію у власну практику. Найважливіша складова успіху Школи – викладачі. Це провідні фахівці в нашій країні, кожен у своєму напрямку. Вони розмовляють з учасниками шкіл на одній мові, про важливі нагальні проблеми, які не надумані, а саме про ті, що хвилюють сьогодні кожного лікаря і не тільки рентгенолога. При цьому у кожного з них за плечима багаторічний педагогічний стаж, або практичний досвід роботи в променевій діагностиці.

Курси почалися з доповіді Юрія Коваленка (Київ) про вплив новітніх технологій на організацію медичної допомоги.  З використанням томосинтезу у структурі рентгенодіагностичних обстежень консультативно-діагностичного центру району познайомив  слухачів курсів Микола Косенко (Київ).

Лекційний курс був представлений за наступними темами: «Променева діагностика туберкульозу кісток і суглобів у дітей» та «Променева діагностика при больовому синдромі кульшового суглоба у дорослих» – Олена Шармазанова (Харків); «Диференційна променева діагностика раку шлунка» – Микола Бортний (Харків); «Променева діагностика первинного туберкульозу у дітей» та «Променева діагностика вторинного туберкульозу легень у дітей» – Вікторія Шаповалова (Харків).

За форматом майстер-класу пройшли заняття за наступними темами: «Особливості променевої діагностики травматичних пошкоджень кісток у дітей» – Олена Шармазанова (Харків) та «Променева діагностика невідкладних станів черевної порожнини» – Микола Бортний (Харків).

Крім того, для всіх бажаючих учасників заходів на протязі двох днів компаніями «ТЕЛЕОПТИК» та «МЕДАПАРАТУРА»  було організовано практичні заняття на робочих станціях цифрових рентгенівських систем з режимом томосинтезу

Учасники курсів висловили щиру подяку викладачам школи за професійний, цікавий, пізнавальний курс підвищення кваліфікації. Лікарі-рентгенологи та лікарі-інтерни отримали не тільки знання і актуальну інформацію щодо променевої діагностики окремих захворювань у дітей та дорослих, а й спілкування з кваліфікованими фахівцями. Фахівців порадувало те, що курс заснований не тільки на теорії, а й на практиці, особистому досвіді викладачів, які наводили приклади зі своєї практичної роботи.

Згідно з Наказом МОЗ України № 446 від 22.02. 2019 р. «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» згідно з розділом V «Порядку нарахування балів безперервного професійного розвитку та проведення їх щорічної перевірки» вказано, що Атестаційна комісія нараховує бали за проходження безперервного професійного розвитку відповідно до додатку 5 до цього порядку на основі даних особистого освітнього портфоліо лікаря та оригіналів документів, що підтверджують ці дані. В вищеозначеному додатку у розділі «Інформальна освіта» п.3.4. зазначено: Тематичне навчання (фахові школи, семінари, майстер-класи тощо) за які лікар буде отримувати від 10 до 20 балів БПР. Таким чином, усі учасники курсів отримали відповідні сертифікати.

Слід зауважити, що весняні радіологічні заходи у Львові пройшли в дуже теплій дружній обстановці, під час яких їх учасники отримали для себе багато нового і цікавого. Слухачі високо оцінили якість доповідей, різноманітність повідомлень, дружню атмосферу заходу, зазначивши, що протягом двох днів відчували себе частиною професійного співтовариства і змогли перейняти конструктивний досвід, адаптувати отримані знання під специфіку своєї роботи та роботи відділення. Відкритий мікрофон надав можливість висловити свою думку, поділитися враженнями. Кожному учаснику випала нагода отримати вичерпні, професійні відповіді на питання від провідних спеціалістів галузі.
Висловлюємо подяку всьому лекторському складу Заходів, а також всім учасникам – рентген-лаборантам та радіологічним технологам, лікарям-рентгенологам та лікарям-інтернам, які не байдужі до своєї професії і приїхали до Львова, щоб вплинути на зміни в рентгенології і внести свій вклад в розвиток професії та підвищення її престижу. Бажаємо всім подальших успіхів, перемог і оптимізму в цій нелегкій справі!
Беріть участь в наших заходах – давайте разом робити променеву діагностику краще!

Читайте також

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x