Меню Закрити

Радіологічні заходи, присвячені 140-річчю Лампи Пулюя

У рентгенологів та рентген-лаборантів країни стало вже доброю традицією зустрічатися напередодні професійних радіологічних свят в Яремче. Цього року заходи Всеукраїнської Асоціації Рентгенологів (ВАР) та Української Асоціації Рентген-лаборантів та Радіологічних Технологів (УАРРТ), які пройшли 5 та 6 листопада на базі санаторію «Карпати», було присвячено 140-річчю створення нашим видатним співвітчизником І.П. Пулюєм своєї знаменитої лампи, яка мала властивість випромінювати невідомі на той час «Х» промені назовні. Налагодження промислового виробництва ламп І.П. Пулюя за 14 років до офіційного відкриття «Х» променів, дозволило вже на початку 1896 року фактично зразу ж після публікації статті К.В. Рентгена про невідомі промені «Х», почати проведення рентгенологічних досліджень у різних країнах, в т.ч. в США та в Україні. Є певні дані, що і К.В. Рентген використовував для свого відкриття лампи Пулюя, які останній подарував йому під час спільної роботи в лабораторії знаменитого на той час фізика Авґуста Кундта. Ми пишаємося тим, що винахід нашого співвітчизника дав потужний поштовх для розвитку рентгенології у всьому світі!

5 листопада відбулася Школа-семінар для рентген-лаборантів та радіологічних технологів «Радіологія вчора та сьогодні: від Лампи Пулюя до сучасних технологій радіологічної візуалізації», а 6 листопада – Школа-семінар для радіологів    «Променева діагностика легеневого та позалегеневого туберкульозу». Організаторами цих заходів виступили Всеукраїнська асоціація рентгенологів, Івано-Франківський державний медичний університет, Національний технічний університет «ХПІ», Центр рентгенівських технологій АРУ та Українська асоціація рентген-лаборантів та радіологічних технологів за підтримки Видавниче-інформаційного центру «Медицина України» та компанії «ТЕЛЕОПТИК».

За 2 дні в заходах взяли участь понад 130 вакцинованих рентген-лаборантів та рентгенологів із 10 регіонів країни. Учасники Шкіл-семінарів мали можливість не тільки слухати лекції, але й спілкуватися з колегами та насолоджуватися чудовими краєвидами осінніх Карпат. 

Актуальність обраних для обговорювання на Школах-семінарах тем підкреслив виступ головного експерта з фтизіатрії Івано-Франківської області Манів Л.Я., яка розповіла не тільки про  актуальні проблеми діагностики та лікування туберкульозу в Івано-Франківській області, але й про сучасні підходи до питання епідемії туберкульозу в світі і в Україні. Враховуючи на погіршення ситуації з ранньою діагностикою туберкульозу в країні, прийнято рішення надрукувати презентації, представлені на Школі-семінарі 6 листопада, в журналі «Радіологічний вісник» №3-4/2021. 

Дякуємо всім, хто взяв участь у радіологічних заходах в Яремче, і запрошуємо на наступні Школи цифрових технологій «Опановуємо томосинтез» (Київ, 20 листопада) та «Променева діагностика остеопорозу» (Київ, 18 грудня)!

Читайте також

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x