


Школа цифрових технологій не тільки для радіологів
22 липня у готелі «Золота Гора» пройшла Школа цифрових технологій «Як покращити використання променевої діагностики у медичному закладі», яку спільно підготували Всеукраїнська асоціація рентгенологів, Центр рентгенівських технологій АРУ та ТОВ «Prevention Hospital». Оскільки якість і безпека променевої діагностики залежить не тільки від радіологів, до участі у Школі було запрошено сімейних лікарів, клініцистів, рентгенологів, спеціалістів з ультразвукової діагностики та рентген-лаборантів. Всі вони були представлені серед учасників Школи.
Привітати учасників Школи прийшли проректор з наукової роботи Ужгордського Національного Університету д.м.н. Миронюк І.С. та заступник голови районної військово цивільної адміністрації Дупин В.М.. У своїх виступах вони підкреслили важливість проведення подібних заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня лікарів та покращення медичної допомоги населенню, та побажали учасникам Школи плідної роботи.
У своїй вступній лекції керівник компанії «Prevention» к.мед.н. Петров В.О. розповів про локальну стратегію використання променевої діагностики в медичному закладі, підкресливши, що в ньому наявні всі рівні медичної допомоги і всі модальності променевої діагностики, які активно використовуються в клінічній практиці. Про те, як у закладі використовується променева діагностика і як співпрацює персонал радіологічного відділення з клініцистами розповіла його завідувачка Супик Р.Р. У наступних лекціях запрошені лектори показали важливість і можливості променевої діагностики, а також роль команди медичного закладу в забезпеченні її якості та безпеки.
Окрема лекція була присвячена безпеці використання контрасних речовин при проведенні радіологічних досліджень. Доповідачі звернули увагу на те, що для підвищення ефективності медичної допомоги променеву діагностику необхідно наблизити до пацієнтів, тому рентгенівське та ультразвукове обладнання має бути поруч з сімейними лікарями та лікарями загальної практики. Дуже важливу тему діагностики жирової хвороби печінки, яка наявна у третини людства, за допомогою мультипараметричного ультразвуку висвітлив у своїй лекції президент Української асоціації спеціалістів з ультразвуковї діагностики к.мед.н. Динник О.Б.
Про актуальність та важливість питань, які обговорювалися на Школі, свідчить те, що вперше в ній взяли участь 3 президенти радіологічних асоціацій: президент Всеукраїнської асоціації рентгенологів (ВАР) проф. Шармазанова О.П., президент Української асоціації спеціалістів з ультразвуковї діагностики к.мед.н. Динник О.Б. та президент Української асоціації рентген-лаборантів та радіологічних технологів Кметюк В.М.
Під час роботи Школи президенту ВАР проф. Шармазановій О.П. було вручено Подяку за вірність медиціні від Української Федерації Професійних Медичних Об’єднань. Вітаємо Олену Петрівну з нагородою і бажаємо подальшої активної діяльності на чолі Всеукраїнської асоціації рентгенологів!
Дякуємо всім, хто знайшов можливість у ці складні часи взяти участь у проведеній Школі!





