Меню Закрити

Науково-практична конференція «Променева діагностика у педіатрії» відбулася

17-18 вересня 2021 р. в Одесі пройшла науково-практична конференція «Променева діагностика у педіатрії», яку було перенесено на рік у зв’язку з карантином. Вже традиційно Всеукраїнська асоціація рентгенологів (ВАР) провела свій захід у пансіонаті «Совіньон», де радіологічні заходи відбуваються вже протягом 8 років. Якщо у 2020 році до Одеси у 25-тих ювілейних курсів Української школи безперервної  післядипломної освіти в радіології ім. проф. М.І. Спузяка  взяло участь понад 70 рентгенологів з 16 регіонів України, то цього року на конференцію приїхало 220 представників 17 регіонів країни. Потужні делегації прибули з Києва (36), Дніпропетровської (29) та Хмельницької (25) областей. Але найбільше за всі роки проведення заходів у «Совіньоні» на конференції було рентгенологів з Одещини (42). Приємно відзначити, що вони були не тільки слухачами, але й виступили з доповідями.

До програми конференції було включено 17 лекцій: «Сучасні технології візуалізації в педіатрії»  (Шармазанова О.П., Харків), «Щодо якості та безпеки рентгенодіагностичних досліджень в педіатрії» (Коваленко Ю.М., Київ), «Рекомендації щодо застосування магнітно-резонансної томографії у веденні пацієнтів з епілепсією – протокол HARNESS – MRI. Консенсусна доповідь Робочої групи з нейровізуалізації Міжнародної протиепілептичної ліги» (Дереш Н.В., Київ), «Променева діагностика вроджених вад серця. Сучасні аспекти візуалізації» (Бортний М.О., Харків), «Диференційна рентгенодіагностика захворювань суглобів у дітей» (Шармазанова О.П., Лисенко Н.С., Волковська О.В., Харків), «Можливості УЗД у ранній діагностиці артритів у дітей» (Федуленкова Ю.Я., Харків), «МРТ колінного суглоба у дітей: від норми до патології» (Радченко К.О., Київ), «Клініко-рентгенологічні прояви деяких рідкісних дисплазій скелета у дітей» (Лисенко Н.С., Шармазанова О.П., Пашенко А., Харків), «Роль томосинтезу в діагностиці патології кісток у дітей» (Уріна Л.К., Київ), «Анатомічні особливості та підводні камені в МР-діагностиці ліктьового суглоба                          у дітей» (Бербець К.І., Київ), «Можливості сонографії в діагностиці травм та захворювань дитячого колінного суглоба» (Климчук Л.І., Київ), «МРТ дитячого колінного суглоба. Варіанти розвитку – sceletal «don`t touch» lesions» (Нікіфорова І.М., Київ), «Помилки діагностики УЗД дисплазії тазостегнових суглобів» (Уріна Л.К., Київ), «Візуалізація травної системи. Частина І. Променева діагностика аномалій розвитку стравоходу та шлунку» (Бортний М.О., Шаповалова В.В., Харків), «Візуалізація травної системи. Частина ІІ. Променева діагностика аномалій розвитку кишківника» (Бортний М.О., Шаповалова В.В., Харків), «Рентгенологічна візуалізація сторонніх тіл шлунково-кишкового тракту у дітей» (Бортний М.О., Харків), «Променева діагностика пневмоній у дітей» (Шаповалова В.В., Бортний М.О.,  Харків) – 7 наукових доповідей: «Дитяча епілепсія. МРТ діагностика фокальної кортикальної дисплазії» (Дереш Н.В., Київ), «Ультразвукова діагностика хвороби Осгуд-Шляттера» (Федуленкова Ю.Я.,  Харків), «Клінічні випадки  підковоподібної нирки, асоційованої з аорто-мезентеріальним конфліктом» (К. М. Дойкова, Т. В. Стоєва, І.О. Крупнік, О.М. Діус , Одеса), «Клінічний випадок поєднаної аномалії розвитку нирок з вродженою патологією ЦНС та хребта у дитини» (О.Ю. Мірза, К.М. Дойкова, О.Ю. Ємельянова, Одеса), «Клінічний випадок ускладненого аутосомно-рецесивного полікістозу нирок і хвороби Каролі у дитини» (О.Д. Слюсаренко, К.М. Дойкова, І.О. Крупнік,  І.Г.

Самойленко, О.Ю. Ємельянова, Одеса), «Рідка патологія ендокринних органів у дітей» (Уріна М.О., Товкай О.А, Паламарчук В.О, Київ), «Випадок скостеніння міжхребцевого диску у дитини» (Уріна Л.К., Київ), – та майстер-клас «Променева діагностика невідкладних станів легень у новонароджених» (Шаповалова В.В., Харків).

На відкритті конференції президент ВАР професор Шармазанова О.П. привітала з ювілеєм професора Щербину О.В., який  протягом багатьох років підтримує роботу Асоціації та бере участь у її заходах, а також представила нову книгу професора Коваль Г.Ю. «Спогади» і побажала авторці здоров’я та нових творчих досягнень. 

В перший день конференції після закінчення занять було проведено Пленум Всеукраїнської асоціації рентгенологів, на якому обговорювалися організаційні питання, передбачені Статутом. Зокрема, було прийняте рішення про скликання наступного року Генеральної Асамблеї ВАР.

При підведенні підсумків роботи конференції президент ВАР професор Шармазанова О.П. подякувала оргкомітету за гарну підготовку заходу, доповідачам – за цікаві презентації, компаніям «Геосантрис», «Разове», Телеоптик» та «Укрмедексперт» – за партнерство та традиційну підтримку заходів ВАР, а також всім учасникам конференції за те, що знайшли можливість приїхати до Одеси і взяти участь у проведеному заході. Олена Петрівна відзначила високу присутність у залі слухачів на всіх засіданнях. На закінчення вона запросила всіх на наступні заходи ВАР – Школу цифрових технологій «Променева діагностика травматичних ушкоджень» (Мукачево (Лалово), 15-16 жовтня), святкові заходи, присвячені Міжнародним дням медичної фізики та радіології, а також 140-річчю «Лампи Пулюя» (Яремче, 5-6 листопада) і 2-у Школу з променевої діагностики остеопорозу (Київ, 18 грудня). 

Читайте також

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x