10-14 лютого пройшли виїзні курси Школи цифрових технологій «Цифрова рентгенодіагностика як важлива складова системи боротьби з COVID-19», якими було відкрито програму заходів ВАР з підвищення професійних знань спеціалістів у 2021 році.
В курсах взяли участь представники 7 регіонів країни, які під час пленарних та секційних засідань обговорили особливості променевої діагностики під час пандемії COVID-19 в різних регіонах України, проблеми інфекційного захисту персоналу та пацієнтів і шляхи їх вирішення, роль цифрових рентгенівських технологій та телерентгенології у своєчасній діагностиці соціально небезпечних захворювань та зменшення перехресного інфікування пацієнтів та персоналу, а також можливості використання штучного інтелекту у роботі рентгенолога. У Львові учасники курсів відвідали Центр легеневого здоров’я, де познайомилися з роботою закладу під час протидії поширенню коронавірусної інфекції, а також з роботою рентгенівського відділення за останній рік. В Ужгороді у медичному центрі «Діамед» обговорювалися питання інфекційної безпеки персоналу та пацієнтів під час проведення радіологічних досліджень, а також зміни у кількості та структурі радіологічних досліджень в різних регіонах країни у 2020 році. В Ужгороді учасники курсів відвідали також філіал Центру первинної медико-санітарної допомоги, де вже тривалий час внаслідок дій регулятора не використовується легкий цифровий рентгенодіагностичний комплекс, що негативно впливає на своєчасне виявлення соціально небезпечних інфекцій, зокрема COVID-19, і мали можливість побачити, як зайве регулювання діяльності з використання рентгенівських діагностичних апаратів може загрожувати небезпеці держави. Про ефективність використання легкого цифрового рентгенодіагностичного комплексу для діагностики пневмонії, зокрема вірусної, розповіла учасникам курсів керівник медичного центру «Візіон» у Тячеві. Там же було проведено окреме засідання, присвячене використанню штучного інтелекту в рентгенодіагностиці. В рамках виїзних курсів їх учасники мали можливість познайомитися з особливостями роботи рентгенівських кабінетів як державних, так і приватних медичних закладів під час пандемії COVID-19, порівняти ефективність їх роботи та заходи щодо інфекційної безпеки персоналу та пацієнтів.
Основною перевагою виїзних курсів є можливість знайомства з практичною роботою рентгенівських кабінетів різних медичних закладів з подальшим її обговоренням, а також поєднання удосконалення професійних знань з програмою фізичного та психічного оздоровлення.

Учасники курсів слухають доповідь керівника відділу променевої діагностики медичного центру «Діамед» Агій В.І. щодо заходів з інфекційної безпеки персоналу та пацієнтів під час проведення радіологічних досліджень
https://www.facebook.com/diamedMC/videos/277097147175393/



Експерт Центру рентгенівських технологій Асоціації радіологів України Балашов С.В. (праворуч) знайомить учасників курсів з можливостями легкого цифрового рентгенодіагностичного комплексу в філіалі ужгородського Центру первинної медико-санітарної допомоги




