Меню Закрити

Курси з радіологічної візуалізації ревматологічних захворювань

Цього року на традиційній зустрічі у Вінниці обговорювали радіологічну візуалізацію ревматологічних захворювань

       17 лютого 2023 року у Вінниці пройшли 28-ті курси Української школи безперервної післядипломної освіти ім. проф. М.І. Спузяка (УШБПОвР). До цього курси УШБРОвР за останні 13 років вже 8 разів проводились у цьому місті завдяки активній позиції керівництва обласного осередку рентгенологів. І попередній головний обласний рентгенолог Колесник В.П., і його наступник Лагода В.В. багато зробили, щоб навчальні заходи для рентгенологів в місті проводились регулярно. Завдяки ним проведення курсів УШБПОвР в Вінниці стало вже доброю традицією і останнім часом на них приїжджало все більше рентгенологів з інших регіонів. А цього року завдяки організації прямої трансляції заходу на сторінці Всеукраїнської асоціації рентгенологів (ВАР) у Facebook участь у ньому стала доступною для всіх українських рентгенологів, в тому числі і для тих, хто в теперішній час вимушений знаходитись за межами країни.

        Проведені 28-і курси УШБПОвР було присвячено радіологічній  візуалізації ревматологічних захворювань. Традиційно перша лекція на заході була клінічною.  Завідувачка вінницького Центру ревматології Школіна Н. В. розповіла слухачам про суглобовий синдром в практиці ревматолога, після якої вже обговорювались питання мультимодальної променевої діагностики ревматологічних захворювань з використанням рентгенодіагностики (Шармазанова О.П., Харків), ультразвукової діагностики (Федуленкова Ю.Я., Харків) та магнітно-резонансної томографії (Нікіфорова І.М.,  Дереш Н.В., Київ). Ще одну лекцію було присвячено безпеці радіологічної візуалізації і питанням ліцензування діяльності з використання діагностичних рентгенівських апаратів, яка за чинними міжнародними та вітчизняними нормативними документами не підлягає регулюючому контролю, оскільки не може завдати шкоди ні здоров’ю людей, ні навколишньому середовищу і, крім того, регулюється ліцензією на медичну практику (Коваленко Ю.М., Київ).

        Цього року у 28-х курсах УШБПОвР взяло участь понад 100 рентгенологів (в т.ч. близько 60 слухачів були присутні в залі) із 15 регіонів країни. За 2 дні пряму трансляцію курсів на сторінці ВАР у Facebook переглянуло майже 2000 осіб. Дякуємо їх організаторам, доповідачам, всім, хто знайшов можливість приєднатися! Захід проходив  у новому великому конференц-залі хірургічного корпусу  обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова, за що окрема подяка керівництву медичного закладу!


Читайте також

4 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x