Меню Закрити

26-і курси відбулися.

26-і курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології ім. проф. М.І. Спузяка: треба вірити в краще і все буде добре

7-8 травня у Кам’янець-Подільському пройшли 26-ті курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології ім. проф. М.І. Спузяка (УШБПОвР ім. проф. М.І. Спузяка). Керівництво Школи рік тому планувало проведення у Кам’янець-Подільському ювілейних 25-х курсів, оскільки це місто є знаковим для української рентгенології. Тут у 2003 році пройшла перша Школа цифрових технологій, а рік потому – всеукраїнська конференція рентгенологів, на якій було прийняте рішення, що рентгенологам потрібно мати свою асоціацію і у 2005 році її було створено. В 2007-2008 роках в Кам’янець-Подільському було проведено низку семінарів, майстер-класів як для рентгенологів так і для місцевих клініцистів за участі рентгенологів. Зокрема, тут у 2008 році було проведено перший майстер-клас з цифрової рентгеноскопії. А в 2010 році Українська асоціація рентгенологів спеціалістів з комп’ютерної та магнітно-резонансної томографії (УАРКТМРТ – стара назва Всеукраїнської асоціації рентгенологів – ВАР)  провела у Кам’янець-Подільському зразу 2 свої заходи: конференцію «Роль рентгенодіагностики на сучасному етапі розвитку радіології» та перші курси УШБПОвР ім. проф. М.І. Спузяка.

     На жаль пандемія коронавірусу завадила проведенню курсів Школи у Кам’янець-Подільському минулого року і тому ювілейні 25-ті курси УШБПОвР ім. проф. М.І. Спузяка пройшли восени в Одесі. Проте чергові 26-ті курси «Променева діагностика найчастіших захворювань» знов ж таки було заплановано провести 7-8 травня у Кам’янець-Подільському, але вже у 2021 році. І знову коронавірус зробив спробу перешкодити проведенню Школи: у квітні більше половини регіонів країни, в т.ч. і Хмельницька область опинилися у червоній зоні. Але організатори заходу вірили, що все буде добре, і готувалися до проведення заходу. Нагородою за їх віру в краще стало переведення Хмельницької області 6 травня у жовту зону, завдяки чому 26-ті курси Української школи безперервної післядипломної освіти в радіології ім. проф. М.І. Спузяка відбулися за планом. Організатори вдячні всім учасникам курсів (а це понад 70 осіб з 12 регіонів країни), які також вірили, що все буде добре, і приїхали до Кам’янець-Подільського.

     І організатори курсів, і всі їх учасники щиро вдячні керівництву міста в особі його мера Посітко Михайла Володимировича та начальника управління охорони здоров’я міськвиконкому Пливанюка Юрія Васильовича, керівнику місцевого відділення Червоного Хреста Земскову Ігорю Володимировичу та в.о. головного лікаря міської клінічної лікарні №1 Дідич Тетяні Василівні, які не тільки допомагали у підготовці курсів, а також взяли особисту в них участь. 

      До програми курсів було включено три пленарних засідання з лекціями та 3 майстер- класи. На початку курсів з вітаннями перед їх учасниками виступили президент ВАР та керівник УШБПОвР ім. проф. М.І. Спузяка професор Шармазанова О.П., мер Кам’янець-Подільського Посітко М.В. та начальник міського управління охорони здоров’я Пливанюк Ю.В., а Коваленко Ю.М. розповів слухачам про 18-річну історію співпраці українських рентгенологів з керівництвом Кам’янець-Подільського. До речі, завдяки неї цього року учасники курсів мали можливість привітати з ювілеєм Бортного М.О. у романтичній атмосфері в старовинному місцевому замку.

      На першому пленарному засіданні «Менеджмент в медицині та радіології» учасники курсів дізналися, як змінилася у 21-му сторіччі вітчизняна система охорони здоров’я на прикладі Кам’янець-Подільського (Пливанюк Ю.В., Кам’янець-Подільський), про зміни у рентгенологічній службі Хмельницької області (Кіницька А.Я., Хмельницький), про шляхи забезпечення ефективності та доступності рентгенодіагностики (Коваленко Ю.М., Київ), про адаптацію міської системи охорони здоров’я до роботи в умовах пандемії (Дідич Т. В., Кам’янець-Подільський), про роль легких цифрових рентгенодіагностичних комплексів у забезпеченні доступності рентгенодіагностики (Балашов С.В., Київ), а також про практику використання чинних нормативних документів у практиці рентгенолога (Коваленко Ю.М., Київ). 

      2-е пленарне засідання  було присвячене променевій  діагностиці запальних захворювань                     органів грудної клітки (ОГК). На ньому було висвітлено такі теми, як аналіз рентгенограм ОГК та інтерпретація отриманих даних (Шаповалова В.В., Харків), роль томосинтезу в скринінгових дослідженнях при захворюваннях органів грудної клітки (Уріна Л.К., Київ), цифрова рентгенографія та томосинтез в діагностиці змін легень при Covid 19 (Шармазанова О.П., Харків), МСКТ діагностика змін в легенях при SARS-COV-2 (Дереш Н.В., Київ),  SARS-COV-2 та захворювання серцево-судинної системи: можливості променевої діагностики (Бортний М.О., Харків), променева діагностика пневмонії у дорослих (Шаповалова В.В., Харків), наслідки Covid 19  в легенях (Дереш Н.В., Київ)

      В рамках 3-го пленарного засідання «Променева діагностика захворювань органів черевної порожнини та ендокринної системи» учасникам курсів було прочитано лекції:

«Променева диференційна діагностика вогнищевих утворень печінки» (Федуленкова Ю.Я., Харків), «Диференційна променева діагностика виразкувань шлунку» (Бортний М.О., Харків), «Хронічний панкреатит: діагностична роль комп’ютерної томографії. Розбір клінічних випадків» (Жиленко К.А., Івано-Франківськ), «Вузловий зоб. Етапи діагностики» (Уріна М.О., Київ) та «Оптимізація алгоритму діагностики гіперпаратиреозу» (Уріна М.О., Київ).

       Також з учасниками курсів було проведено 3 майстер-класи: «Помилкив рентгенодіагностиці захворювань органів грудної клітки» (Шаповалова В.В., Харків), «Можливості променевої діагностики у ранньому виявленні раку грудної залози» (Мякиньков В.Б., Херсон) та «Диференційна променева діагностика виразкувань шлунку»
(Бортний М.О., Харків).

       На заключному засіданні учасники курсів висловили задоволення від проведеного заходу та побажання ще раз переглянути матеріали лекцій та майстер-класів. Організатори запевнили, що наступного тижня всі зареєстровані учасники курсів отримують їх відеоматеріали, а також запросили всіх на Школу цифрових технологій «Променева діагностика запальних захворювань», яка проходитиме у Тячеві 4-5 червня 2021 року. Крім того, бажаючі наступного тижня зможуть заочно взяти участь у проведених 26-х курсах УШБПОвР ім. проф. М.І. Спузяка.

УМОВИ УЧАСТІ У ЗАХОДІ

Реєстраційний внесок для участі у 26-х курсах УШБПОвР:

УчасникиРозмір реєстраційного внеску
Члени ВАР 600,0 грн.
Інші700,0 грн.
Інтерни 400,0 грн.

Реєстраційні внески потрібно перерахувати на розрахунковий рахунок ВІЦ «Медицина України»:

Р/р UA153510050000026002878805575 в ПАТ «Укрсиббанк» в м. Києві

МФО 351005

код ЕДРПОУ 34425884

Отримувач платежу – ТОВ «ВІЦ «Медицина України»

Призначення платежу — за участь у 26-х курсах УШБПОвР 7-8.05.2021 р.

Після реєстрації та сплати реєстраційного внеску прохання скан квитанції надіслати на електронну адресу aru-ua@ukr.net.

Земсков І.В., Шармазанова О.П., Посітко М.В., Пливанюк Ю.В., Коваленко Ю.М.

Оргкомітет 26-х курсів УШБПОвР ім. проф. М.І. Спузяка щиро дякує Кам’янець-Подільському за гостинність, всім, хто допомагав у підготовці та проведенні заходу, всім, хто вірив в краще та приїхав до цього чудового міста, щоб отримати нові знання та зустрітися з друзями! До нових зустрічей!  

Читайте також

5 1 голос
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest

5 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
pryadko.pavel1979@gmail.com
pryadko.pavel1979@gmail.com
1 рік тому

Як заочно взяти участь у проведених 26-х курсах УШБПОвР ім. проф. М.І. Спузяка?
Реєстрацію пройти з внеском?, як потім отримати доступ до презентацій лекторів?
Дякую за відовідь.

pryadko.pavel1979@gmail.com
pryadko.pavel1979@gmail.com
1 рік тому

Дякую

Ольга
Ольга
1 рік тому
Відповісти  pryadko.pavel1979@gmail.com

Добрый день !
Не совсем понятно про заочные курсы ? Они уже состоялись ? Или можно оплачивать ? И скинут видеоматериалы?

5
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x